22 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi, który w tym roku przebiega pod hasłem: "Przywróćmy naszą Ziemię".
Święto ma na celu rozbudzanie postaw proekologicznych w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Naszą Planetę.
W Naszym Przedszkolu dzieci poznają zasady, jakich należy przestrzegać, aby chronić środowisko naturalne.
W piątek tj. 23 kwietnia będziemy świętować Dzień Małego Ekologa.
Nasze przedszkole organizuje zbiórkę baterii (budynek przy ulicy Wyzwolenia 4).
Chcielibyśmy zachęcić Was do celebrowania tego święta poprzez kontakt z naturą. "Bycie z Przyrodą" i docenienie jej piękna, różnorodności oraz korzyści jakie dla nas niesie, jest niezwykle ważne dla kształtowania świadomości ekologicznej wśród dzieci.
Oto linki do prezentacji, w której znajdziecie odpowiedzi na wiele pytań:
Dlaczego warto segregować śmieci i w jaki sposób je prawidłowo segregować?
Co dzieje się z odpadami?
Zdobytą wiedzę wykorzystacie przy rozwiązywaniu quizów!
POWODZENIA
7 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia i Dzień Pracownika Służby Zdrowia, dlatego chcielibyśmy złożyć najserdeczniejsze życzenia wszystkim pracownikom służb medycznych.
Każdego dnia swoją pracą, poświęceniem i oddaniem ratujecie zdrowie i życie drugiego człowieka.
Nasze przedszkole realizując projekt działań edukacyjnych "Jestem Małym Ratownikiem", stara się wpajać od najmłodszych lat podstawową wiedzę z zakresu ochrony zdrowia oraz wyrabiać nawyki zdrowego i higienicznego trybu życia.
Przedmiotem konkursu jest wykonanie zdjęcia przedstawiającego oznaki wiosny.
Konkurs adresowany jest dla dzieci 5-6 letnich.
Naszym celem jest zachęcenie dzieci do uważnego obserwowania budzącej się do życia przyrody.
Przebieg konkursu:
Prace konkursowe zostaną wykorzystane do stworzenia wystawy.
„Książki są jak okręty myśli żeglujące po oceanach czasu, troskliwie niosące swój drogocenny ładunek z pokolenia na pokolenie.”
- Francis Bacon
To święto nieprzypadkowo obchodzone jest 2 kwietnia. W ten dzień, w 1805 roku urodził się słynny duński baśniopisarz Hans Christian Andersen, autor takich klasyków jak „Brzydkie kaczątko”, „Calineczka” czy „Królowa Śniegu”.
Z okazji tego święta przygotowaliśmy dla Państwa propozycje wartościowych książek dla dzieci w wieku przedszkolnym.
1. Ulica Czereśniowa - seria szczególnie polecana przez logopedów, służy do opowiadania. Książki z tej serii (Wiosna, Lato, Jesień, Zima) pozwalają na wspaniały trening budowania złożonych wypowiedzi. Szczegółowe ilustracje pobudzają wyobraźnię oraz rozwijają spostrzegawczość.
2. Mądra Mysz - to edukacyjna seria kwadratowych książek dla dzieci, w skład której wchodzą obyczajowe opowiadania o przygodach Zuzi czy o małym Maksie, przybliżające najróżniejsze zawody książki „Mam przyjaciela…” oraz cykl pełen technicznych szczegółów „Maszyny i pojazdy” lub „Dawniej i dziś”. Książki te przekazują mnóstwo pozytywnych cech i emocji takich jak: szacunek do drugiego człowieka i jego zawodu, chęć samodoskonalenia się, miłość do rodzinny, koleżeństwo, pracowitość, ekologia.
3. "Niesmowite przygody dziesięciu skarpetek" Bednarek Justyna - autorka przedstawia dom Małej Be, w którym skarpetki dosłownie znikają w praniu, przez co są nie do pary. Zagłębiając się dalej w tę historię, dowiesz się, że zaginione skarpetki wyruszają w szeroki świat przez dziurę, którą odkrywa również hydraulik wezwany na interwencję. Skarpetki wydostają się na wolność i doświadczają wielu ciekawych przygód.
4. "Mały Kruk" Nele Moost - seria pięknie ilustrownych książek poruszających wiele ważnych kwestii w rozwoju społeczno - emocjonalnym dziecka, np. radzenie sobie ze strachem czy porażką.
Szanowni Rodzice!
W związku z publikacją nowego Rozporządzenia MEiN z dnia 26 marca 2021r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, zwiększającego katalog osób uprawnionych do posyłania dzieci do przedszkola, proszę rodziców zainteresowanych przyprowadzaniem dziecka w okresie urzędowego zamknięcia placówki i spełniających poniższe kryteria o dostarczenie (przesłanie) wniosku.
Wniosek do Dyrektora Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 4 proszę dostarczyć do przedszkola lub przesyłać drogą elektroniczną na adres: przedszkole.57@wp.pl
Zgodnie z tekstem rozporządzenia z dnia 26.03.2021 r., możliwość przyprowadzania dzieci do przedszkola dotyczy następujących rodziców:
4. Dyrektor przedszkola lub szkoły podstawowej albo osoba kierująca inną formą wychowania przedszkolnego, na wniosek:
1) rodziców dzieci posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego,
2) rodziców dzieci, którzy:
a) są zatrudnieni w podmiotach wykonujących działalność leczniczą,
b) realizują zadania dotyczące koordynacji ratownictwa medycznego,
c) realizują zadania publiczne w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19,
d) pełnią służbę w jednostkach zapewniających bezpieczeństwo i porządek publiczny,
e) wykonują działania ratownicze,
f) są zatrudnieni w jednostkach organizacyjnych pomocy społecznej w rozumieniu art. 6 pkt 5 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (Dz. U. z 2020 r. poz. 1876 i 2369),
g) są zatrudnieni w ogrzewalniach i noclegowniach, o których mowa w art. 48a ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej,
h) są zatrudnieni w placówkach zapewniających całodobową opiekę osobom niepełnosprawnym, przewlekle chorym lub osobom w podeszłym wieku, o których mowa w art. 67 i art. 69 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej,
i) są zatrudnieni w placówkach opiekuńczo-wychowawczych, regionalnych placówkach opiekuńczo-terapeutycznych oraz w interwencyjnych ośrodkach preadopcyjnych
j) są zatrudnieni w formach opieki nad dziećmi w wieku do lat 3,
k) są zatrudnieni w jednostkach systemu oświaty, o których mowa w art. 2 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe i realizują zadania na terenie tych jednostek
Z poważaniem:
Emilia Główczyńska
Wicedyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 4
Przedszkole nr 57 "Pluszowy Miś" w Bydgoszczy
Dziękujemy za udział w Konkursie Wielkanocnym.
Wszystkie nadesłane prace wzbudziły nasz zachwyt, dlatego KAŻDE dziecko wygrało 😊
Proce zostały ocenione zgodnie z grupą wiekową:
Grupa Jeżyków:
Zosia I MIEJSCE
Agata P. II MIEJSCE
Marysia S. III MIEJSCE
Grupa Zajączków:
Mateusz Ch. I MIEJSCE
Filip W. II MIEJSCE
Jaśmina N. wyróżnienie
Agata P-cz wyróżnienie
Grupa Lisków:
Filip H. I MIEJSCE
Bartek P. II MIEJSCE
Kuba Ś. III MIEJSCE
Julia P. wyróżnienie
Marcel R. wyróżnienie
Grupa Wiewiórek:
Kinga S. I MIEJSCE
Anastazja Sz. II MIEJSCE
Ponieważ obecnie pracujemy głównie zdalnie, nagrody oraz dyplomy zostaną rozdane po powrocie wszystkich dzieci do placówki.
JESZCZE RAZ DZIĘKUJEMY ZA UDZIAŁ
"Powitanie wiosny" Maria Konopnicka
Leci pliszka spod kamyczka: - Jak się macie dzieci!
Już przybyła wiosna miła, już słoneczko świeci!
Poszły rzeki w świat daleki, płyną het - do morza;
A ja śpiewam, a ja lecę, gdzie ta ranna zorza! (...)
Dzieci z naszego przedszkola powitały wiosnę.
Kolorowo ubrane, z pięknymi wianuszkami na głowach oraz z piosenką na ustach,
przemaszerowały pobliskimi ulicami.
Nasze przedszkole, jak co roku i tym razem, aktywnie uczestniczyło w „Tygodniu Mózgu”.
W dniach 15-19.03.2021 r. dzieci ze wszystkich grup wiekowych zdobywały informację dot. mózgu. Poznały jego wygląd i znaczenie w organizmie człowieka. Każdego dnia wykonywały ćwiczenia aktywizujące obie półkule mózgowe. Brały udział w zabawach, mających na celu pobudzenie pracy mózgu. Były to m.in. układanki lewopółkulowe, mozaiki, tangramy, zabawy ze sznurkami, patyczkami, zabawy wymagające utrzymania równowagi i koordynacji wzrokowo- ruchowej.
W sali maluszków, czyli grupie „Jeżyków” zagościł plakat człowieka, który stanowił miejsce gromadzenia informacji o tym, co należy robić, aby dbać o dobre funkcjonowanie mózgu. Dzieci dowiedziały się, co należy jeść, a czego unikać, aby dbać o zdrowie. Rozmawiali o tym, jak ważny jest sen i aktywność fizyczna, szczególnie na świeżym powietrzu. Dzieci zachęcane były do układania sorterów, puzzli. Oglądając fotografie poznali zjawisko iluzji optycznej.
„Zajączki” obejrzały film „Jak działa mózg”- warsztaty dla dzieci. Stymulowały półkule mózgowe w zabawach „skok w przód, skok w tył- czy na pewno” oraz „oklaski dla najlepszego”. Poprzez zabawę plastyczną dowiedziały się „Czego potrzebuje nasz mózg”. W dniu „kreatywności” skupili się na gimnastyce mózgu.
Starsze grupy, tj. „Liski” i „Wiewiórki” również miały okazję obejrzeć film pt. „Jak działa nasz mózg”. Rozmawiając przy ilustracji mózgu dowiedziały się czego potrzebuje nasz mózg do jak najlepszego funkcjonowania.
Grupa „Lisków” rozpoczynała każdy z dni „gimnastyką mózgu”. Oprócz zabaw aktywizujących obie półkule mózgowe do pracy, wykonywali ćwiczenia z przekraczaniem linii środkowej ciała, odwzorowywali ruch lustrzany. Po dniach pełnych aktywności odpoczywały przy utworach W. A. Mozarta.
„Wiewiórki” skupiły się jeszcze na ćwiczeniach mózgu w czasie zabawach wykorzystujących edukację przez ruch D. Dziamskiej oraz ćwiczeń naprzemiennych P. Denisona.
Ten tydzień pozwolił zdobyć dzieciom nowe doświadczenia oraz poznać ćwiczenia i zabawy pozwalające na lepsze wykorzystanie najważniejszego organu w naszym ciele. Przeprowadzony cykl zajęć to przykład na to, że nauka może być świetną zabawą.
Zapraszamy do udziału w konkursie, szczegóły poniżej.
W naszym Przedszkolu uczciliśmy Dzień Niedźwiedzia Polarnego.
Wybraliśmy się w podróż do dalekiej i mroźnej Arktyki, aby poznać niedźwiedzia polarnego.
Dowiedzieliśy się dlaczego niedźwiedź nie marznie nurkując w lodowatej wodzie.
Wykonaliśmy własne niedżwiedzie polarne podczas zajęć plastycznych.
Jeżyki zatańczyły dla swoich dziadków Polkę;) Taniec w linku ;)
https://drive.google.com/file/d/1hvn4Rr7vlNOfj8JTUM_zjb4BGhmbNxd2/view?usp=sharing
SZANOWNE BABCIE! SZANOWNI DZIADKOWIE!
Z okazji
Dnia Babci i Dnia Dziadka
życzymy Wam dużo zdrowia,
pięknych, szczęśliwych dni!
Dużo czasu wolnego, samych przyjemności,
Jak najmniej kłopotów i wiele radości!
DZIĘKUJEMY WAM ZA TO, ŻE JESTEŚCIE!
Drodzy Rodzice,
27.01. (środa) w Naszym Przedszkolu odbędzie się Bal Karnawałowy.
Poszczególne grupy będą bawić się w swoich salach przedszkolnych.
Zabawa będzie odbywała się w reżimie sanitarnym, w oddzielnych grupach.
Stroje karnawałowe mile widziane!
Prosimy, aby strój zawierał wyłącznie części garderoby, bez dodatków/rekwizytów.
W piątek Dzieci odwiedził Święty Mikołaj.
Witając Mikołaja Dzieci zaśpiewały piosenkę "Mikołaj jedzie samochodem".
Radość oczekiwania i możliwość przywitania przez Dzieci gościa, który jest tak bliski ich sercom była ogromna!
Serdeczne podziękowania dla Państwa Prinz za pomoc w ogranizacji tego wspaniałego wydarzenia!
Z okazji zbliżającego się Dnia Mikołaja - dzieci czekają na niespodzianki :)
W tym roku oprócz wesołych zabaw i uroczystości związanych z tym dniem
gościć będziemy owieczki z Krainy Dolnej Wisły!
To niezwykła atrakcja dla dzieci zobaczyć tak miłe zwierzęta.
Po spotkaniu panie nauczycielki wykonają z dziećmi małe owieczki, których zdjęcia zamieszczą w albumie fotograficznym na naszej stronie, zachęcamy do obejrzenia. Być może Mikołaj zostawi jeszcze jakieś upominki... Bądźcie uważni i uwaga, cierpliwi! :)