Historia Przedszkola nr 57 " Pluszowy Miś"

Uroczyste  otwarcie   Państwowego   Przedszkola   nr   57  odbyło się 20 października 1980 roku. Wstęgę przecięła pani mgr Władysława Kunk,  której powierzono funkcję dyrektora.

Placówka od zawsze mieściła się na parterze bloku przy ulicy Pielęgniarskiej 17A.  Nie było to duże przedszkole bo tylko 2 oddziałowe – maluchy i średniaki. Dzieci miały do dyspozycji 4 pomieszczenia – 2 sale zabaw i  2 jadalnie.  O wszechstronny   rozwój    dzieci   i   ich   bezpieczeństwo dbał 11 – osobowy personel.

Po 4 latach, w roku 1984- dzięki współpracy ze środowiskiem lokalnym, Fordońską Spółdzielnią Mieszkaniową, Zakładem Karnym i Spółdzielnią Mieszkaniową „Nad Wisłą” udało się sprawić radość maluchom i urządzić ogród przedszkolny.

Kolejnym  ważnym wydarzeniem w historii naszego przedszkola było utworzenie 2 oddziałów 6-latków, które mieściły się w pobliskiej Szkole Podstawowej nr 4. Był to wrzesień 1991 roku.

W następnym roku szkolnym nasze przedszkole powiększyło się o kolejne oddziały 6-latków, gościny którym użyczył ksiądz proboszcz Roman Buliński w domu katechetycznym należącym do parafii Św. Mikołaja. Nasze przedszkole liczyło już 6 oddziałów.

Rok później - w roku szkolnym 1993/1994 powstał 7 już oddział przedszkolny, który mieścił  się  w  budynku żłobka, który dzisiaj służy parafianom parafii św. Jana za dom parafialny. Oddział ten istniał 2 lata. W roku szkolnym 1997/1998 stanowisko dyrektora objęła pani mgr Ewa Tomasik.

Nadszedł rok szkolny 2002/2003. Urząd dyrektora naszego przedszkola objęła pani mgr Lidia Pniewska.

Wielkim wydarzeniem w naszym przedszkolu była przeprowadzka  po 15 latach, w ferie zimowe 2007 roku z domu katechetycznego do oddzielnego budynku  na terenie pobliskiej Szkoły Podstawowej nr 4.

We wrześniu 2009 roku dzieci doczekały się placu zabaw z prawdziwego zdarzenia.

25 listopada 2010 roku podczas uroczystości  z okazji 30 - lecia istnienia placówki, w MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA  nadano naszemu przedszkolu nazwę  „Pluszowy Miś”.

Z dniem 1 września 2020r. Uchwałą Rady Miasta powołany został:

Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 4

- Szkoła Podstawowa nr 4

im. mjra Sucharskiego z Oddziałami Sportowymi w Bydgoszczy

- Przedszkole nr 57 "Pluszowy Miś"

Funkcję Dyrektora Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 4

powierzono panu mgr Piotrowi Wandel.